У 2017 році відзначаємо 25 річницю встановлення дипломатичних відносин між Україною та Японією. І мабуть є дуже символічним, що саме цей рік Президентом України оголошено Роком Японії в Україні.
Японія – це країна з багатовіковою історією, традиціями та культурою, які відрізняються від українських. І це цікаво знати нам – українцям !
7 грудня 2017 року у залі засідань Кобеляцького районного методичного кабінету відбувся захід « Японія – країна вранішнього сонця ». Гостями стали учні 9 –их класів міських шкіл. Організаторами свята є Завідуюча районним методичним кабінетом Мужайло А. Н., методист районного методичного кабінету – Левченко С.Г. та вчителі зарубіжної літератури Шара-Махно Т.В. (Кобеляцька ЗОШ № 2 імені Олеся Гончара), Бровко О.І. та Жукова А.В (Кобеляцький НВК № 1) .
Учень 9 класу Кобеляцького НВК № 1, Перепьолка Артем, самостійно вивчає японську мову і саме він розпочав свято – привітав присутніх, розповів про себе, а головне впевнено сказав: «Я – українець» японською мовою.
Таміла Віталіївна Шара-Махно поділилася своїми спогадами про поїздку до Японії на запрошення випускника 2003 року Дмитра Файзуліна, який живе і працює в цій країні. Для своєї онуки, яка дуже хотіла поїхати з бабусею до Японії, Таміла Віталіївна відзняла відео всіх визначних місць, де побувала і люб’язно провела з присутніми віртуальну екскурсію, показала змонтований фільм, захоплено коментуючи кожен кадр.
Учні Кобеляцького НВК № 1 розповіли цікаві факти про Японію, ознайомили гостей зі звичаями та традиціями японців, з їх досягненнями в економіці, промисловості та політиці; підготували презентації, виставку зразків японського мистецтва – орігамі, екібани, канзаши, картини в техніці кінусайга, які робили на уроках трудового навчання. Учень 8 класу Кизим Вадим провів майстер-клас з бойового мистецтва Японії – карате. Всі глядачі були дуже вражені. Не могли не згадати і про японську літературу, зокрема
поетичну спадщина, залишену Мацуо Басьо, хоку, які не містять повчань, прямих оцінок, їх завдання – створити поетичну картину, яка збентежить душу, примусить замислитися .Всі присутні, читаючи ці трирядкові віршовані рядки намагалися передати за допомогою інтонації, пауз красу неповторних ліричних творів поета.
Вважається, що паперовий журавлик приносить щастя. Тож наприкінці заходу всім присутнім були подаровані паперові журавлики щастя як символ миру, якого нашій країні зараз не вистачає.
Сподіваємося, що яскрава віртуальна подорож Японією, багато цікавих розповідей, неперевершена поезія Мацуо Басьо нікого не залишили байдужими. Маємо надію, що нам вдалося хоча б на коротку мить поринути у чарівний світ неповторності « Країни вранішнього сонця».
Вчитель зарубіжної літератури Кобеляцького НВК № 1 Жукова Анна Валеріївна
|