Чи знаєш ти, світе,
Як сиво ридає полин,
Як тяжко, як тужно
Моєму народу болить!
Б.Олійник
У ніч з 25 на 26 квітня 1986 року о 1-й годині 23 хв. над четвертим реактором Чорнобильської атомної електростанції нічну пітьму розірвало полум’я.
Чорнобиль…Чорний біль нашої землі. І скільки б не минуло років все одно це слово полум’янітиме чорним вогнищем скорботи.
Райцентр Чорнобиль. Це ім’я походить від назви різновиду гіркого полину чорнобилки. Спочатку так іменувалося давне поселення, потім місто, а згодом – і атомна електростанція. Мало хто знав про чорнобривого брата сивого полину, аж поки не стався страшний атомний вибух у місті, яке зветься Чорнобиль. І тоді згадали люди, що у книзі книг – Біблії говориться про полин і пов’язану з ним страшну катастрофу: «…заструмів третій Янгол, і велика зоря спала з неба палаючи, як смолоскип. І стала вона на третину річок та водні джерела. І ймення зорі тієї «Полин». І стала третина води, як полин, і багато людей повмирало з води, бо згіркла вона («Апокаліпсис»).
Аварія на ЧАЄС – смертоносне полум’я зловісної пожежі висвітило кожного, хто там працював і жив, виділило перших з перших, вони, ризикуючи життям, кинулися до реактора, аби своїми грудьми перестерегти трагедію.
В 6-А класі (класний керівник Жукова А.В.) 20 квітня 2016 року була проведена виховна година «Чорнобиль…. Ми пам’ятаємо!!!». На захід був запрошений ліквідатор сержант Дєдов Микола Володимирович. Діти із цікавістю та захопленням слухали гостя, задавали запитання, переглядали відео, розповідали вірші.
З нагоди відзначення сумної для історії України дати в нашій школі відбулися тематичні класні години з переглядом відеофільмів, зустрічі з ліквідаторами на ЧАЕС, покладання квітів біля пам’ятника, уроки з основ здоров’я тощо. |