8 Березня – Міжнародний жіночий день
В Україні 8 березня – це Міжнародний жіночий день.
Весь світ відзначає його сотнями тисяч яскравих букетів, очікуваних подарунків, приємних побажань і сяючих посмішок прекрасної статі. Але спочатку Міжнародний жіночий день мав зовсім інший зміст і атрибути. Просування в маси рівноправності жінок в усіх аспектах життя на рівних з чоловіками - основне гасло свята. Боротьба за жіночу незалежність прижилася в масах і з часом перетворилася на ту картину, яку ми спостерігаємо зараз. Ніяких революційних мітингів із політичним настроєм, тільки гармонійні відносини двох статей – чоловіків та жінок. Однак варто знати, якою була історія виникнення свята та звідки йдуть його витоки, з усіма особливостями і святкуваннями.
Історія свята 8 березня
Ще сотню років тому в день 8 березня у всіх на вустах було ім'я Клара Цеткін. Сьогодні пристрасті вщухли. Ми згадуємо про неї тільки, коли хочемо підкреслити рівність жінок і чоловіків. Давайте згадаємо походження свята весни: як все зароджувалося і розвивалося. Визначимо, яку роль зіграв засновник - двигун міжнародного руху й приваблива дама в одній особі Клара Цеткін.
Історія розповідає про дві дати, коли з'явилося свято. У 1857 році працюючі жінки Нью-Йорка вперше об'єдналися і масово пройшлися вулицями з вимогами про підвищення зарплат, рівноправність і поліпшення умов праці. Дату мітингу зафіксували як Жіночий день, який пройшов 8 березня. Відштовхнувшись від цієї дати і від своїх політичних переконань, Клара Цеткін в 1910 році, виступаючи на міжнародній конференції, зажадала ввести в дію щорічне відзначення солідарності жінок у боротьбі за свої права. Так народився Всесвітній день жіночого пролетаріату.
Після того, що сталося, ще кілька років люди не могли звикнути до нововведення , але вже з 1913 року восьме березня святкують постійно. Поступово хвиля святкувань охопила весь світ. Країни поповнювали список "солідарних із жінками". В СРСР міжнародний жіночий день вперше відзначили в 1913 році, а офіційне визнання відбулося в 1966 році. Тоді ж 8 березня перетворилося в червоний день календаря із законним вихідним.
Особливість свята 8 березня: перехід від мітингів до квітів.
Кілька десятиліть після першого маршу рівноправних жінок, 8 березня мало виключно революційну основу. Ніяких сімейних святкувань навіть не намічалося. Головна мета: показати, що жінка повноцінний, свідомий член суспільства, людина, що вимагає поваги і має права. До 70-х років минулого століття це все ще потрібно було доводити. Далі світ став більш лояльний, розкутий і розвинений. Доводити нічого не потрібно, можна просто відзначати і дарувати увагу. Поступово всім відоме традиційне святкування 8 березня закріпило свої позиції і до сьогоднішнього дня не відбулося ніяких змін.
Урочисто й цікаво пройшло святкування 8 Березня й у 5-Б класі Кобеляцького навчально-виховного комплексу №1. Звучали слова вдячності матусям , лунали пісні. Своїми руками діти виготовляли оригінальні подарунки для найрідніших. Не забули хлопці й про дівчаток 5-Б. Саме їм, красуням класу, презентували сюрпризи: яскравий блокнот на застібці, пришпильку для волосся та магнітні тасьми для книг і зошитів з пухнастими котиками. Здивовані були й матусі та сестрички, бо кожній подарували яскравий весняний запашний тюльпан. А ще діти підготували відеозапис на тему: «За що я люблю матусю, бабусю, сестричку».
На святі цікаві розваги не давали сумувати, змагались і матусі, роздивляючись та відгадуючи власні портрети, створені руками донечок і синочків.
А на завершення - солодкий стіл з різними смаколиками: печиво, горішки, компот, смачний пиріг.
Зі святом, дорогі жінки!
Уткіна Леся Анатоліївна, класний керівник 5-Б класу.
|